Zpět

Často kladené dotazy

Jak připravovat malé děti na docházku MŠ.

 Léta praxe potvrzují slova psychologů. Každý, kdo se těší na jakoukoli záležitost, kdo o ní pozitivně přemýšlí a hovoří, ten se s realitou, která přijde srovná daleko lépe než ten, kdo od samého počátku je nedůvěřivý pesimistický nebo se bojí. My dospělí si můžeme vzít na pomoc rozumové zdůvodnění, ale děti řeší situaci pouze na základě pocitů. O to je to pro ně těžší.

Proto si dovoluje Vám připomenout pár osvědčených a vyzkoušených postřehů, jak pomoci Vašim dětem, které budou do školky vstupovat po prázdninách poprvé :

 Nikdy děti školkou nestrašte, nevyhrožujte (počkej však tam poznáš… už si s tebou nevím rady, už aby tě v té školce…tam budeš muset poslouchat…však poznáš…no oni tě tam naučí to uvidíš…s takovým jako jsi ty si poradí…jestli budeš zlobit, tak ti …já musím do práce a ty do školky atd).

 O školce a učitelkách hovořte pouze v pozitivním světle – před dětmi je nikdy nekritizujte, nezpochybňujte – i kdyby jste si to třeba mysleli (ona je taková…no slyšeli jsme, že je na děti moc přísná…tamta učitelka se nám moc nelíbí…vždyť oni si těch dětí ani nevšimnou … Péťa měl ze školky jenom strach).

Právě učitelky budou mít vaše dítě převážnou část dne ve své péči a vlivu !!! Dítě by je mělo přijímat jako důvěrně známé.

 Nepochybujte o vašich dětech. Nemluvte s nimi o pláči, nechuti k jídlu, zvracení atd…(Jestli budeš plakat, tak …Když se ti tam nebude líbit, zůstaneš u babičky… Když jsem já byla malá, tak ve školce vařili nedobře…Jestli ti tam bude někdo ubližovat…atd).

 Říkejte jim o hezkých hračkách, kamarádech, pohádkách, písničkách, výletech a jiných lákavých činnostech, které je čekají ( „Školka je pro šikovné děti“ ).

Choďte okolo školky a ukazujte dětem, jak si dnešní děti hrají na zahradě, jak jsou veselé a spokojené. Využijte jednu až dvě návštěvy s dítětem kdy se ( s vámi za zády) bude cítit bezpečně, protože vstoupí na „cizí“ půdu.

Vytvářejte dětem klidný denní režim, měňte je minimálně. Nenechte se ovlivňovat a vydírat, pokud se dítě vzteká, pláče, protestuje. Buďte laskaví, ale důslední. Tento klid v rámci daných pravidel se Vám v budoucnu velmi vyplatí, dítě se snáze orientuje o tom, co je a co není pro Vás přijatelné.

Vyzkoušejte krátká odloučení dítěte od maminky. Zejména u hodně fixovaných dětí je dobré dohodnout se s kamarádkou a postupně dítě v této oblasti připravovat. Nenechte ale dítě prožít stres nepřipravené situace, vždycky předem mu vysvětlete, že si odskočíte (do obchodu, před dům apod.).

Učte dítě sebeobsluze ( jíst lžící, kousat z krajíce, používat wc - i jinde než doma, umývat ruce a svlékat základní oblečení, domluvit se – vyjádřit potřebu smrkat apod).

Krátce pře nástupem nechte dítě vybrat si něco, co bude mít s sebou ve školce ( bačkůrky, tričko, tepláky, batůžek, apod).


Plavání pozastaveno - rekonstrukce

Z důvodu rekonstrukce bazénu je plavání na tři týdny zrušeno.  Pokračovat by se mělo 11.10. 2023.  Datum upřesníme. 

Více informací

Sportovky - každý čtvrtek

Každý čtvrtek - Odjezd od školky přistaveným minibusem do sportovní haly.  Pro děti 5+ V případě zájmu dostanete letáček, kde je veškeré info a přihlašovací údaje . 

Více informací

Aquachobotničky - každé úterý

Každé úterý chodíme na Aquachobotničky do bazénu . Chodí děti 5+ Jedna hodinová lekce stojí 100,- Kdo by měl zájem, dejte zítra  ( úterý )  dětem do batohu - plavky, ručník, kou…

Více informací